Reklama

Niedziela Częstochowska

Wytańczą dobro

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej włącza się w ogólnopolskie świętowanie Dnia Dobra, który będziemy obchodzić w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z tej okazji na placu przy ul. Ogrodowej 24/44 w Częstochowie odbędzie się impreza plenerowa pod hasłem: „Wytańczyć dobro!”. Jej cel jest jasny – wspólne świętowanie wszystkich, którym bliska jest idea czynienia dobra.

Niezbędne miejsce

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

– Chcemy wspierać i promować wszelkie akty dobra, począwszy od wolontariatu, przez przyjaźń, otwartość i społeczną empatię – mówi ks. Marek Bator, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Wydarzenie będzie miało charakter integracyjny. Wezmą w nim udział uchodźcy wojenni z Ukrainy, którzy otrzymują pomoc humanitarną od Caritas. Podczas pikniku, tak jak we wszystkich parafiach naszej archidiecezji w tym dniu, odbywać się będzie zbiórka pieniężna do puszek na budowę Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Olsztynie k. Częstochowy, które zapewni wsparcie pedagogiczne, terapeutyczne i psychologiczne. Centrum jest odpowiedzią na zjawisko rosnącej liczby uzależnień. Będzie także asystowało dzieciom ukraińskim w procesie adaptacji edukacyjnej i społecznej czy borykającym się z traumą wojenną. – Widzimy, jakie są problemy dzieci ukraińskich i polskich, wywołane pandemią, ale też uzależnieniami od komórki, komputera czy używek. Potrzebne jest miejsce, które wesprze rodziców w wyprowadzaniu dzieci z różnych form uzależnień. Rzucając pierwszą wzmiankę o zamiarze utworzenia Centrum, zauważyliśmy, że jest bardzo duża społeczna akceptacja tego projektu – podkreśla ks. Bator.

Atrakcje

Podczas imprezy będzie można porozmawiać z psychoterapeutami, doradcami życia rodzinnego i psychologami. Zaplanowano oczywiście animacje i zabawy dla dzieci po polsku i ukraińsku oraz naukę tańca. Nie zabraknie również stoisk tematycznych. Będzie można także skorzystać z kawiarenki i bufetu. – Hitem wieczoru ma być występ Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Ta orkiestra zagra, bo chcemy wytańczyć dobro. Muzyka i taniec łagodzą obyczaje, pozwalają ludziom lepiej się poznać. Są nośnikami szacunku, pokoju i wzajemnej życzliwości. Zapraszamy wszystkich – zachęca ks. Bator.

Warto dodać, że w niedzielę 24 kwietnia Wielkanoc obchodzą wyznawcy prawosławia. Będzie więc okazja, żeby złożyć im świąteczne życzenia.

Program Niedzieli Dobra:

15 ekumeniczna modlitwa o pokój

15.30 koncert ukraińskiego zespołu Kana Band

16.30 występ Grupy Teatralnej Nasza Praca

18 koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej


2022-04-22 16:23

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trwa Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Sola Musica”

[ TEMATY ]

Częstochowa

festiwal Sola Musica

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

„Z muzycznej międzyepoki”, to tytuł koncertu, który zabrzmiał 8 sierpnia w kościele ewangelicko-augsburskim Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie, w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Sola Musica”.

Na wydarzenie przybyli: bp. Marian Niemiec, biskup diecezji katowickiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego, bp Andrzej Przybylski, biskup archidiecezji częstochowskiej, ks. Sebastian Olencki, kapelan śląskich strażaków Kościoła luterańskiego oraz Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy oraz mieszkańcy Częstochowy.
CZYTAJ DALEJ

Kto da szansę małej Nadii?

2026-08-20 08:27

[ TEMATY ]

adopcja

Agnieszka Dziarmaga

Kto da szansę małej Nadii?

Kto da szansę małej Nadii?

Dwulatka Nadia, urodzona z płodowym zespołem alkoholowym i pozostawiona przez matkę w szpitalu, od półtora roku przebywa w Hospicjum dla Dzieci w Kielcach, które prowadzi Caritas kielecka. Rodzina deklarująca przyjąć ją pod swój dach, po miesiącach przygotowań, w sierpniu ostatecznie zrezygnowała.

Biologiczni rodzice dziewczynki decyzją sądu zostali pozbawieni praw rodzicielskich (Nadia nie jest ich jedynym dzieckiem).
CZYTAJ DALEJ

Parafia wprowadziła płatność za parking w formie... modlitwy

2026-08-20 20:56

[ TEMATY ]

parking

Adobe Stock

Parafia w podpoznańskim Skórzewie wprowadziła niecodzienne opłaty za postój na parkingu. Za jedną godzinę postoju kierowcy „zapłacą” odmawiając modlitwę „Ojcze nasz”.

Posługę duszpasterską w parafii pw. św. Marcina i Wincentego oraz w parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie pełnią ojcowie paulini, którzy przejęli sąsiadujące ze sobą parafie położone w archidiecezji poznańskiej po nawiedzeniu Obrazu Jasnogórskiego w latach 2019-2022.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję