Na jubileusz 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II grupa świeckich i księży pod patronatem Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej uruchomiła serwis SMS mojawiara. Inspiracją do tego przedsięwzięcia
były słowa Jana Pawła II: „Popatrzcie w przyszłość podejmując nową ewangelizację; nową w zapale, nową w metodzie, nową w środkach przekazu”.
Celem serwisu jest przybliżanie ludziom Pisma Świętego, wnoszenie w trudne sprawy codzienności odrobiny dobra i optymizmu, budzenie nadziei i pomoc w refleksji
nad własnym życiem. W dobie szybkiej komunikacji, nowym i powszechnie dostępnym w każdej chwili i w każdym miejscu środkiem porozumiewania się jest
telefon komórkowy. Dlatego chcemy, aby SMS-y religijne były nową formą przekazu Ewangelii.
Treści, które chcemy przekazywać w SMS-ach są uniwersalne, dostępne dla każdego, bez względu na wiek. Każdego poranka chętni mogą otrzymywać na swój telefon komórkowy motto dnia. Około
południa, w drugim SMS-ie przesyłany będzie fragment czytań mszalnych z danego dnia, z podanym skrótem do Pisma Świętego.
Aby otrzymać 44 SMS-y w miesiącu należy wysłać SMS o treści: moja wiara pod numer 7940, wspólny dla wszystkich operatorów komórkowych w Polsce. Aktywacja usługi kosztuje
10,98 zł. (z VAT). Równocześnie otwarto nową stronę www.mojawiara.pl, na której można znaleźć informacje o całej inicjatywie, komentarze do czytań i sporo
wiadomości z życia Kościoła.
Miała 31 lat, gdy umierała, a Lima już wtedy uważała ją za świętą.
Lima na początku XVII wieku była młodym, bogacącym się miastem w Peru należącym wówczas do hiszpańskiego imperium. Obok pałaców, klasztorów i kościołów istniały bieda, nierówności i twardy porządek kolonialny. Właśnie w takim świecie dorastała Isabel Flores de Oliva, późniejsza św. Róża z Limy. Nie wyjechała na misje, nie założyła zakonu, nie została wielką reformatorką, a mimo to stała się pierwszą kanonizowaną świętą Ameryki.
Była nauczycielką, podróżowała po świecie i przez lata należała do partii komunistycznej. W pewnym momencie jej życie całkowicie się zmieniło. Historia Alicji Lenczewskiej stała się inspiracją dla filmu „Mistyczka”, w którym w główną rolę wcieliła się Dorota Chotecka. Pokaz produkcji odbędzie się 23 sierpnia 2026 roku w ramach cyklu „Lato z Rafaelem”.
Przez lata Alicja Lenczewska prowadziła zwyczajne życie. Z czasem zaczęła jednak szukać odpowiedzi na pytania o sens życia i własne miejsce w świecie. Przełomem okazało się doświadczenie duchowe, które skierowało ją na zupełnie inną drogę. Swoje przeżycia zaczęła zapisywać w dziennikach, a po jej śmierci zapiski zostały poddane rozeznaniu przez specjalnie powołaną komisję.
„Nauczmy się nie zamykać w naszych przekonaniach i religijnych pewnościach, aby pozostać otwartymi na autentyczną relację z Chrystusem” - zachęcił Leon XIV w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”, jaką odmówił z wiernymi zgromadzonymi na Placu św. Piotra w Watykanie.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.