Na zaproszenie ks. proboszcza Kiliana Kemmera przyjechała kilkuosobowa delegacja, która uczestniczyła w specjalnie przygotowanym dla nich programie. Ponadto wyjazd wpisał się również w obchody jubileuszu 900-lecia chrztu Pomorza.
W pierwszym dniu pielgrzymi uczestniczyli w prezentacji książki i dyskusji abp. Georga Gäsweina, byłego osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI. Arcybiskup opowiadał o kulisach pracy w Watykanie, a także o okolicznościach śmierci papieża seniora. Wspominał także o konklawe, podczas którego wybrano papieżem kard. Ratzingera.
W następnym dniu delegacja z Polski uczestniczyła w uroczystym odpuście ku czci Matki Bożej Bawarskiej, prowadzonej przez abp. Gäsweina. Kolejnego dnia pielgrzymi mogli pozwiedzać okoliczne zabytki, a w ostatnim delegacja odwiedziła Bamberg, miasto, w którym spoczywają relikwie św. Ottona, którego 900-lecie misji ewangelizacyjnej na Pomorzu uroczyście świętujemy w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Na zakończenie szczęśliwi pątnicy podarowali pamiątkowe tablo na ręce ks. proboszcza oraz zaprosili na rewizytę.
Abp Herwig Gössl umieszcza relikwie św. Ottona w relikwiarzu
Prawdziwy blask Kościoła tkwi w ludziach, którzy się w nim gromadzą i którzy, mimo swoich słabości i grzechów, są kochani przez Boga – powiedział abp Herwig Gössl, metropolita bamberski.
Święty Jan Paweł II podczas wizyty w Koszalinie w 1991 r. nawiązując do historii Kościoła na Pomorzu Zachodnim mówił: „Dopiero misjonarz – bp Otton z Bambergu utrwalił chrześcijaństwo nad Bałtykiem i na całym zachodnim Pomorzu. Wiele stuleci dzieli nas od tamtych czasów”, a mimo tego kult Apostoła Pomorza jest niezwykle żywy na terenie naszej archidiecezji. W wielu parafiach odbywa się nabożeństwo do św. Ottona, biskupa Bambergu, a wspólnoty organizują pielgrzymki do grobu świętego. Przez ostatnich kilkanaście lat nie można było stanąć przy jego grobie ze względu na trwający gruntowny remont Kościoła św. Michała w Bambergu, gdzie znajdują się doczesne szczątki św. Ottona. Remont zakończył się w tym roku, dlatego z tej okazji odbyły się dwudniowe uroczystości i wiele osób podjęło pielgrzymkę do tego miejsca.
W Siemiatyczach ma odbyć się koncert pt. „Piekielne lato”. W lokalnym ośrodku kultury ma wystąpić zespół Vader. W tej sprawie głos zabrał ks. Jarosław Błażejak, diecezjalny egzorcysta. Kapłan zwraca uwagę na zło, które – jego zdaniem – kryje się pod płaszczykiem muzyki, i apeluje o post o chlebie i wodzie - informuje portal siemiatycze.podlasie24.pl.
Zarząd Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wraz z Parafialnym Oddziałem AK przy parafii św. Józefa w Dobiegniewie, zapraszają na XXII Zawody Wędkarskie spławikowo-gruntowe im. Biskupa Adama Dyczkowskiego.
Zawody odbędą się w sobotę 13 czerwca 2026 nad jeziorem Wielgie w Dobiegniewie. Miejsce zbiórki uczestników - zjazd z drogi nr 160 (Dobiegniew – Choszczno), na końcu Dobiegniewa w ul. Majową, stąd ok. 50 metrów do miejsca zbiórki nad jeziorem, widoczne z drogi głównej. Godzina zbiórki - 7.30.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.