Reklama

Niedziela na lato

Diecezja Bydgoska

Pielgrzymowanie do Matki

Tegoroczna XVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie przeżywana pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Niedziela na lato 28/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pielgrzymka odbędzie się, jak co roku, w dniach 21-31 lipca w tradycyjnej formie na trasie: Bydgoszcz – Złotniki Kujawskie – Kruszwica – Ślesin – Kramsk – Koźmin – Poddębice – Zduńska Wola – Widawa – Pajęczno – Kamyk – Jasna Góra. Wejście grup na Jasną Górę planowane jest na godz. 11.30. Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, której będzie przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk, odbędzie się o godz. 12.30. Koszt pielgrzymki dla każdego pątnika będzie wynosił 120 zł. Więcej informacji i zapisy na stronie: www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl .

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-07-05 12:23

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Inspiruje młodych

Niedziela Plus 6/2024, str. VIII

[ TEMATY ]

rodzina

konkurs

Bydgoszcz

Marcin Jarzembowski/ Biuro prasowe diecezji bydgoskiej

Kilkadziesiąt osób z diecezji bydgoskiej wzięło udział w konkursie „W rodzinie siła – dobro, miłość, odwaga. Wzrastanie w wierze na wzór błogosławionej rodziny Ulmów”.

Konkurs rozstrzygnięto 26 stycznia – w dniu zakończenia diecezjalnej peregrynacji relikwii rodziny z Markowej. Był skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Cele konkursu to m.in.: pogłębienie wiedzy na temat błogosławionej rodziny; zachęcenie dzieci i młodzieży do czerpania z wartości i wzorowania się na autorytetach; zainteresowanie praktykami religijnymi, które są kultywowane w rodzinie chrześcijańskiej. Prace były oceniane w kategoriach plastycznej oraz literackiej.
CZYTAJ DALEJ

Ważne zmiany w archidiecezji łódzkiej. Kard. Krajewski mianował m.in. kanclerza kurii

2026-08-15 11:08

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

Ks. Krzysztof Górski

Ks. Krzysztof Górski

Metropolita łódzki kard. Konrad Krajewski podpisał dekrety dotyczące zmian personalnych w ważnych urzędach Archidiecezji Łódzkiej. Większość nominacji i zwolnień z pełnionych funkcji wejdzie w życie 29 sierpnia br., natomiast zmiana w Trybunale Metropolitalnym Łódzkim nastąpi 1 września. W minionych dniach dekrety zostały wręczone duchownym przez metropolitę łódzkiego w domu biskupów łódzkich.

Jedną z najważniejszych zmian jest nominacja ks. kan. dr. Łukasza Burcharda na urząd kanclerza Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Z dniem 29 sierpnia zostanie on również zwolniony z funkcji pomocniczego wikariusza sądowego Trybunału Metropolitalnego Łódzkiego. Kanclerz odpowiada m.in. za prowadzenie i przechowywanie dokumentacji urzędowej kurii, przygotowywanie i rejestrowanie dokumentów oraz formalny obieg akt związanych z działalnością metropolity i poszczególnych urzędów.
CZYTAJ DALEJ

Izrael: dalszy wzrost liczby aktów antychrześcijańskich

2026-08-17 19:39

[ TEMATY ]

Izrael

Monika Książek

Po akcie wandalizmu w kościele katolickim św. Antoniego w Jaffie izraelska policja aresztowała podejrzanego o jego dokonanie. Według dzisiejszej informacji policji, jest on mieszkańcem Jaffy.

Mężczyzna, w wieku około dwudziestu kilku lat, jest podejrzany o zniszczenie kilku figur świętych oraz krzyża w kościele należącym do zakonu franciszkanów. Do incydentu doszło w niedzielę 16 sierpnia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję